Back to Store

Passe-partout 02.10

zł150.00 PLN

Napracowaliśmy się nad zrobieniem zdjęcia i jego wydrukiem. Został jeszcze tylko ostatni etap. Oprawienie swojej pracy i powieszenie na ścianie galeryjnej. 


Na tych warsztatach zajmiemy się własnoręczną oprawą zdjęcia:

1. Przygotowanie stanowiska.

2. Przygotowanie odbitki.

3. Wycięcie passe-partout z arkusza kartonu.

4. Wycięcie okienka passe-partout.

6. Przymocowanie zdjęcia.

7. Przymocowanie passe-partout do podkładu.

8. Sygnowanie oprawionej odbitki. 


Odbitki przynosimy własne, wcześniej wydrukowane.


Passe-partout jest to pojęcie, które narodziło się we Francji, określające ramkę kartonową z wycięciem, o powierzchni trochę mniejszej od powierzchni karty z ilustracją, które umieszczane jest najczęściej w ramie obrazu. Po dzień dzisiejszy zastosowanie się nie zmieniło, nadal wykorzystuje się do wyeksponowania, zwiększenia atrakcyjności i ochronny oprawianej pracy. Taka kartonowa ramka może być czysta lub mieć zdobioną powierzchnię, a także może być bigowana, delikatnie falcowana, może mieć nacinaną powierzchnię i być formowana trójwymiarowo, a nawet może mieć skośnie cięte krawędzie otworu i zdobione (np. złocone) utworzone w ten sposób wąskie ścianki.

Passe-partout powinno być na tyle duże, aby obraz był otoczony szerokim tłem. Passe-partout może być dodatkowo oprawiane np. poprzez umieszczenie całości za szybą. Może być również kartą wklejaną do książki lub albumu. W passe-partout mogą być oprawiane papierowe ilustracje wykonane ręcznie lub drukowane, a także odbitkifotograficzne, wycinanki, hafty, zasuszone rośliny, niewielkie wyroby jubilerskie i inne płaskie przedmioty.*


*źródło: http://www.arsexpo.com.pl

Using Format